Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Rakovina žaludku - rekonvalescence

Segi se ptá 04.01.10

Dobrý den,

moje maminka (52let) je po rozsáhlé operaci žaludku (před půl rokem). Kromě žaludku jí byla odstraněna část tenkého a tlustého střeva, dvanáctník, celá slezina, žlučník a hlava slinivky.

Chemoterapii bohužel snášela velmi špatně, její váha skončila na 42kg z pooperačních 50kg. Před operací měla 63kg. Na chemoterapii nechodí od září 2008.

Můj dotaz se týká především stravy. Jí zatím vše a nic jí nedělá potíže, nicméně není schopna přibrat ani kilo. Vše, co spořádá jde velmi rychle ven, cca za 1hod. nejdéle.

Existuje v ČR nějaká stravovací poradna pro lidi po takto rozsáhlé operaci? Byla v poradně při nemocnici v Hradci Králové, ale dostala jen nutridrinky, které už nemůže ani vidět.

Děkuji mnohokrát
Martina Sedlmeierová

Odborník odpovídá 14.01.10

Dobrý den Martino,

sestavení jídelníčku je velmi delikátní záležitost a měli by se jí účastnit lékaři právě při dané nemocnici. Bývá to onkolog, nebo metabolický specialista. Pacienti po takto rozsáhlých výkonech musí přijímat určitou formou energii. Je tedy nutno kontaktovat lékaře onkologa, popřípadě lékaře internistu a probrat s ním všechny možnosti výživy.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.