Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Rakovina z krve

frrank se ptá 15.06.10

Dobry den,

asi před čtyřmi lety jsem měl tlak v levém podžebří, ale lékař na to nijak nereagoval. Tlak po 3 měsících zmizel, ale přišly po něm nervové problémy - třepaly se mi prsty, vše jsem nějak nezvládal. Sám nevím, jestli to bylo prací, ale přešlo to a musím říct, že teď jsem na tom psychicky dobře.

Co mě ale začalo znepokojovat je to, že po těchto problémech jsem začal mít bolesti kolem žeber a břicha. Nijak jsem to ale neřešil. Asi po roce a půl se mi začala objevovat znaménka ve větším počtu (1 - 4 mm). Jsou hnědá, stále ve stejném stavu, nekrvácí apod. Po dalším roce se mi začaly dělat na kůži červené tečky. Jsou velice drobné (asi půl milimetru) a ani nevím, kolik jich je. Když je zmáčknu, vyteče z nich krev a jsou pryč. Začínám pochybovat, jestli je všechno tak, jak má být.

Momentálně se mi začíná motat hlava. Přijde to z ničeho nic a zase to odezní. Do toho mám někdy bolesti zad a krku. Na nártu mám spoustu křečových žil. Pocit únavy nemám, celý život cvičím. Starosti mi ale dělá to motání hlavy. Je to nepříjemné. U lékaře jsem nebyl od vojny (teď mi je 33 let). Čekáme rodinu a mám obavy, jestli nemám rakovinu krve.

Děkuji, František

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 17.08.10

Dobry den Frantisku,

nebojte se. Takoveto zavery jsou velmi odvazne. S krvi muze byt neco spatne, ale nemusi to byti nutne nadorove onemocneni. Navstivte lekare, ktery vysetri krev. Pote se uvidi co dale.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.