Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Psychické poruchy

conne se ptá 26.08.10

Dobrý den,

matka mého přítele, která je sama doktorka - fyzioterapeutka, má podle mého názoru nějakou poruchu. Mé obavy nejsou bezdůvodné. Nejdříve jsem si toho úplně nevšímala, ale po delší době mě zaráží její chování a jednání. Vypíši Vám příznaky, kterých jsem si sama všimla: migrény, změny nálad, neustálá potřeba uklízet, emocionálně velmi citlivá, každý 2. - 3. den má potřebu se hádat klidně kvůli naprostým prkotinám. Nejdříve něco odsouhlasí, poté si sama protiřečí, není možné s ní dojít ke kompromisu, není možné se dohodnout, je neklidná a při nadávání klidně i velmi sprostá na svou vlastní rodinu.

To jsou věci, které mě právě napadly. Nevím, zda jsem zachytila to podstatné, ale chtěla bych zdůraznit, že vyjít s touto osobou je opravdu nemožné. I přestože něco vypadá jako normální chování vytížené matky, z mého pohledu a v porovnání s mou vlastní rodinou je její chování extrémně přehnané. Jednou jsem četla o nějaké poruše, jejíž příznaky seděly, myslím, že ta nemoc se jmenovala okrajová porucha.

Chtěla bych poradit, jak lze s takovýmto člověkem vyjít nebo jak mu lze pomoci, protože občas mi přijde, jako by terorizovala vlastní rodinu.

Mockrát děkuji za odpověď, Lucka

Tato otázka již byla schválena administrátorem a čeká na odpověď odborníka. Odpověď se zobrazí do 10 dnů od schválení administrátorem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.