Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Průjem a pocit na zvracení

riesenrad se ptá 15.05.10

Dobrý den,

před více než měsícem jsem měla úplně běžný průjem - jako hodně lidí z mého okolí. Ten se mi však po asi týdnu vrátil, byl doprovázen bolestí břicha (zejména na otřesy při chůzi) a pocitem na zvracení. Po dietě také přešel, ale za další týden se vrátil, kdy jsem měla stolici několikrát denně (někdy průjmovou, někdy ne) a nebylo mi dobře od žaludku.

Moje paní doktorka mě poslala na sérii vyšetření (krev, moč, stolice, vyšetření břicha, ledvin, štítné žlázy, okultní krvácení, paraziti). Vše bylo v absolutním pořádku, jen v moči našla počínající zánět močového měchýře. Mezitím začaly problémy ustávat. Už dva týdny mi bylo dobře, ale dnes je mi opět na zvracení, mám průjem a občas mě píchá v břichu (ale pokaždé jinde, jednou u kyčle, pak v boku, u pupíku). Občas mívám trochu zaražené větry - mohlo by to souviset? A již dlouho trpím tím, že po obědě nemůžu ihned vstát a chodit (není mi pak dobře), ale když ještě chvilku sedím, je to lepší.

Tučným věcem se snažím vyhýbat, alkohol nepiji. Ale mám stresující zaměstnání - jsem studentka práv. Mohlo by to vše být ze stresu? Blíží se teď totiž zkoušky. Mnohokrát děkuji za jakoukoli radu, Eva

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 13.07.10

Dobry den Evo,

nemela jste nidky potize se zlucnikem ci ledvinami ve smyslu koliky - ackoliv obraz pro koliku neni zcela typicky. Samozrejme muze to byt odpoved organismu na stres, zvlaste pokud je stres velky a dlouho trvajici. Je dobre, ze jste navstivila lekare. Zkuste zmirnit stres, nejlepe zvladnutim zkousek na vybornou.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.