Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Problémy s očima po pádu na hlavu

ferdicek3 se ptá 28.01.15

Dobrý den,

je mi 26 roků a minulý týden ve středu 21. ledna jsem spadla z mramorových schodů. Způsobila jsem si tržnou ránu na hlavě (nad uchem, kterou jsem měla šitou a podlitinu na stehně 20 cm dlouhou). Po úraze se mi třásly nohy a krvácela jsem. Na CT ani na RTG nic v nemocnici nenašli a 1 den jsem byla hospitalizovaná. Do konce týdne jsem měla mít klidový režim. Nyní mám před očima hodně zákalků, které jsem měla i dříve, ale v daleko menší míře. Také vidím šmouhy a černé skvrny, při čtení mě bolí oči a po chvíli vidím na papíře zlaté skvrny, které vidím i ve tmě.

Včera mě lékařka poslala na oční, kde mi řekla doktorka, že to s úrazem nesouvisí a dále se tím nezabývá. Od úrazu je to již týden a problémy s očima neustupují. Užívám Ascorutin, který mi poradila lékárnice. Co dál?

Děkuji.

MUDr.Vladimír Korda, odpovídá 31.01.15

Dobrý den, po takovém pádu je možné očekávat otřes mozku v jehož důsledku může být po přechodnou dobu zrakový diskomfort, odeznít by měl do měsíce. Spíše se ale domnívám, že po úrazu se daleko více soustředíte na každý příznak. Pokud byla vyšetřena sítnice po rozkapání očí (rozšíření zornic) a nic se nenašlo, tak můžete být klidná. Šmouhy a skvrny budou zákalky, kterých jste si opravdu mohla po úraze začít více všímat. Je to běžné.
Počkejte 3 týdny a když se stav neupraví, tak se znovu obraťte na oftalmologa. Ovšem kdyby zákalky změnily podobu na padající saze či se objeví v zorném poli černá clona, tak navštivte oční neprodleně.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.