Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Poranění bolševníkem

Maková holka se ptá 28.08.10

Dobrý den,

můj syn byl na návštěvě u babičky a asi se poleptal bolševníkem. Utíral si ruce do čerstvě posekané trávy, druhý den mu naskákaly puchýře. Bohužel tchýně špatně vyhodnotila situaci a nechala ho 3 dny bez ošetření. Čtvrtý den jsem pro něj jela a stav jeho rukou mě naprosto ohromil.

Na kožním oddělení mu puchýře propíchali, vydezinfikovali a obvázali. Puchýře propichujeme i doma a pokračujeme v léčbě. Kožní lékař nám řekl, že musel přijít do styku s něčím toxickým. Chemická látka nepřichází v úvahu, synovi je 9 let a je rozumný ani doma na nic nikdy nesahal. Ptali jsme se spousty lidí a nezávisle na sobě nám řekli - bolševník.

Pátrala jsem na netu a informace o této rostlině mě naprosto šokovaly. Bohužel jsme nikdy nebyli informováni o této rostlině. Můžete mi prosím poradit, čím mazat ruce, asi zasažené bolševníkem? Syna koupeme v hypermanganu a puchýře jsou pryč, ale kůže je suchá. Nechci, aby měl jizvy nebo pigmentové skvrny. Je nějaká bylinka na léčbu? Kůže je narušená propichováním puchýřů a velmi drsná.

Děkuji, Maková holka

Tato otázka již byla schválena administrátorem a čeká na odpověď odborníka. Odpověď se zobrazí do 10 dnů od schválení administrátorem.

Diskuze na podobná témata
Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.