Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

pálení očí

rotez1 se ptá 23.02.16

Dobrý den,

asi 2 měsíce mě stále pálí oči, nemám je nějak zarudlé viditelně. Jen pálí, jsou unavené, koutky často dosti slepené (jakoby ospalky). Jsem pozitivní na chlamydie trachomatis. Lékař mi napsal antibiotika na týden a tím konstatoval, že jsem přeléčen.

Již více jak rok bojuji s různými potížemi, kdy se mi střídaly bolesti kloubů, hlavy atd. Před 2 mesíci mě ale začali pálit oči dost. Prošel jsem vyšetření na očním, kdy jsem upozornil, že jsem pozitivní na chlamydie. Oční vyšetření ale nic nezjistilo, oči mám zdravé a tím vše skončilo.
Lékař mi řekl že jsem v pořádku.

Poradíte prosím, co s tím pálením očí, nějaké kapky?

Děkuji.

MUDr.Vladimír Korda, odpovídá 28.03.16

Dobrý den, zkuste si v lékárně pořídit umělé slzy a kapte 5× denně po dobu 14 dní, pak snižte na 3× denně. U chlamydiové infekce, a i jako její následek, je porucha slzného filmu běžná. Pro očního lékaře byla informace o přeléčení chlamydií důležitá, ale pokud jste měl antibiotika předepsaná, tak z jeho pohledu je to vše…chlamydie v očích se totiž léčí stejně jako kdekoli jinde v těle…antibiotika celkově, tak jak jste měl předepsáno. Můžete se domluvit na kontrolních odběrech na chlamydie.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.