Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Otok pod dolním víčkem oka

agabi_2005 se ptá 23.08.12

Dobrý den,

včera jsem se vzbudila s pocitem pnutí pod dolním víčkem levého oka a asi 1cm pod dolním víčkem jsem měla otok. Navšívila jsem obvodní lékařku, která se mi velice ochotně věnovala, oko vypláchla a předepsala Maxitrol a Spesallerg, s tím, že je to zánět. Krátce po použítí Maxitrolu, se mi jevil otok o dost menší, celkově jsem už pociťovala mnohem menší obtíže a během odpoledne už se to zdálo výrazně lepší.

Večer jsem měla opět větší pocit pnutí pod víčkem a ráno jsem měla opět otok stejný, jak předešlý den, ne-li horší. Na dotek se bolest zhoršila a bolí to i ve vnitřním koutku oka, které je také mírně nateklé, přirovnala bych to k pocitu štípnutí hmyzem.

Pokračuji dál v předepsané léčbě, občas přiložím led, ven nosím sluneční brýle a přerušila jsem veškeré namáhavé a pohybové aktivity. Prosím Vás o radu, zda mám být trpělivá a vyčkávat, nebo se raději pokud se stav nevylepší opět ukázat zítra, popřípadě později u lékařky.

Děkuji mockrát za odpověď.

MUDr.Vladimír Korda, odpovídá 30.08.12

Dobrý den,
může se jednat i o zánět slzných cest (případně slzného vaku) a takový stav by předepsaná léčba mírnila, ale pravděpodobně nevyřešila úplně. Pokud se stav doteď nezlepšil, tak navštivte rovnou oftalmologa.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.