Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Opakovaná bolest ucha

majgy se ptá 17.02.11

Dobrý den,

potřeboval bych poradit s opakovanými a postupem času se zvyšujícími se bolestmi ucha. První bolest začala před 5 měsíci. Od té doby jsem měl tento problém celkem čtyřikrát. Bolest začíná mírně a postupně nabírá na intenzitě. Když se nepatrně dotknu vnějšího ucha a nebo za něj slabě zatáhnu, je hodně intenzivní.

Ve vnější části se mi tvoří silně do hněda zbarvený ušní maz. Byl jsem s tím u lékaře a ten mi na to předepsal ušní kapky (Otosporin) a řekl, ať je používám týden a pak ať doléčím olivovým olejem. Postup sice zabírá, ale po určité době se vyskytne opět bolest. K lékaři jsem ztratil důvěru, jelikož jeho ochota se projevuje stejnou dočasnou léčbou.

Jsem se v Anglii a se zdravotnictvím je to tady bída. Proto bych potřeboval poradit, jak si můžu pomoci co nejlépe sám. V práci používám ušní špunty. Může to mít na to vliv?

Za vaši odpověď předem děkuji.

Marian

MUDr. Maja Stříteská odpovídá 19.02.11

DD, bez vyšetření vám mooc neporadím, to , co berete je tak akorát právě na nijaký nález v uchu… chce to opravdu na orl vyšetřit. otoskopii, tympano. nevím, zda bude problém ve zvukovodu či ve středouší, podle toho se léčba výrazně liší- zda kapat do ucha či do nosu- léčb středouší- eustachovy tuby.
Stříteská

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.