Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Onemocnění jater

Kalanka se ptá 20.08.10

Dobrý den,

před 8 lety jsem z plného zdraví začala občas zvracet a měla silný průjem. Po 14 dnech jsem zežloutla, odjela do nemocnice, kde mě zavodnili a po různých vyšetřeních objednali na vyndání žlučníku pro malý kamínek s tím, že to nebude příčina mých potíží.

Stav se ani po operaci nezměnil, jen jsem se začala stravovat suchými rohlíky s čajem a obcházela doporučované lékaře. Poslední mi sdělil, že jsem alkoholička, mám pít mléko a jíst mléčné výrobky. Neposlouchal, že jsem téměř abstinující (1 sklenka/2 roky) a od narození nesnáším kravské mléko a výrobky z něj. Má obvodní lékařka mi sdělila, že se jednalo o reakci na mé dlouhé stresové období (nemoci a úmrtí rodičů v mé péči, rozpad manželství, dluhy manžela).

Dva roky na to mi diagnostikovali erythema nodosum s podezřením na sarkoidózu plic (na rtg plíce jako cedník) a letos na jaře mi sarkoidóza plic byla potvrzena.

Je možné, že už jsem měla sarkoidózu před 8 lety na játrech? Před rokem jsem skončila po omdlení a zvracení v nemocnici s nedostatečnou srdeční funkcí (puls ještě po 30 minutách 40/min). Mám obavy, že se mi tato nemoc stále probíhá po těle a nikdy jsem se nedozvěděla, proč jsem 2 roky tak trpěla s játry.

Děkuji

Tato otázka již byla schválena administrátorem a čeká na odpověď odborníka. Odpověď se zobrazí do 10 dnů od schválení administrátorem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.