Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Odstranění polypů z nosu

Vladimír P. se ptá 16.05.10

Dobrý den,

moje problémy začaly totálním ucpáním nosu. Byly mi zjištěny nosní polypy a zánět vedlejších nosních dutin. Po léčbě došlo k uvolnění nosu a k vyléčení zánětu nosních dutin, ale dostal jsem následně těžký hnisavý zánět průdušek a strašné komplikace s dýcháním. Při záchvatech kašle docházelo málem k udušení. Po vyléčení jsem prodělal operaci nosních polypů a vyčištění dutin od hnisu.

Můj problém spočívá v neustálém vykašláváním hlenu po celé dny a noci, které začalo několik dní po operaci a trvá to již 4 měsíce nepřetržitě. Vykašlávám i několikrát během několika minut. Byl mi udělán rentgen plic, ale nic se nenašlo. Jsem celoživotní nekuřák a rekreačně sportuji. Tento problém jsem před těmito zdravotními komplikacemi nikdy neměl.

Ptám se Vás, jestli to je důsledkem toho hnisavého zánětu průdušek nebo operací polypu, kdy mohlo dojít zavedením dýchací trubice poškození tkáně. Nepiji studené a denně piji průduškovou léčivou směs. Nevím si už rady, jak se tohoto stavu zbavit a kdy to vlastně skončí?

Děkuji za radu a pomoc.

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 18.07.10

Dobry den Vladimire,

to ze se na RTG plic nic nenaslo nemusi nutne znamenat, ze je vse v poradku. V pripade, ze si lekari nevi rady, je mozno provest opticke vysetreni plic. Zde se pod kontrolou zraku muze lekar ujistit. Tezko soudit co se v tomto pripade mohlo udat, ale je mozne ze zde pretrvava stale nejake lozisko, ktere produkuje hleny.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.