Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Ochrnutí svalů pánevního dna

Tonda se ptá 18.06.10

Dobrý den,

je mi 53 let. V roce 2008 jsem z plného zdraví zkolaboval. Diagnóza na základě vyšetření mozkomíšního moku byla stanovena - polyradikuloneuropatitida. Asi půl roku jsem byl upoután na lůžko, v současné době se pohybuji o dvou berlích. Bez opory neudržím rovnováhu - padám. Mám ochrnuté pánevní dno (stolici musím vyprazdňovat manuelně, pomočuji se).

Částečně mne rozhýbali v lázních. Současně mám silnou pigmentaci pokožky nohou - geneticky mám dispozice k bércovým vředům. Cukrovkou netrpím. Jsem v plném invalidním důchodu. Příčina onemocnění není známá, údajně se jedná o infekční onemocnění. Domnívám se, že to může být očkování proti chřipce.

Užívám Gabepentin 3×400, Detralex, Mabron 200. Podle možností snažím se hýbat, cvičím, chodím, bazen. Trpím neuropatickými bolestmi takřka trvale.

Je nějaká šance na zlepšení mého zdravotního stavu? Jaké specializované pracoviště bych měl navštívit?

Děkuji

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 19.08.10

Dobry den Tondo,

sance umira posledni. Zlepseni mozne je, domnivam se ale, ze ne zdaleka stoprocentni. Po ceske republice existuje mnoho pracovist, ktere pomahaji adaptovat lidi jako jste vy zpet do zivota. Jedno je napr. v nemocnice Motol v Praze.

Drzim Vam palce.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.