Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Neurologické potíže

Aiša se ptá 12.07.10

Dobrý den,

v současné době (asi 6 měsíců) se mi zhoršily potíže trvající 15 let. V roce 1995 to začalo najednou z plného zdraví velkou únavou s bolestmi nohou. Měla jsem malé děti a neměla jsem na sebe čas. Tak jsem nohy silou vůle zvedala, abych vůbec mohla chodit. Pokud to šlo, odpočívala jsem, ale nepřinášelo mi to úlevu. Po půl roce se potíže zlepšily a v příštích letech střídavě přicházely a odcházely.

Přibližně v r.2001 mi někdy ochrnula pravá ruka a pálil mě jazyk. Opakovaná neurologická vyšetření i EEG byla vždy v pořádku. V té době jsem začala mít potíže s vyjadřováním - pocit neohebného jazyka a kostrbatá stavba vět.

V současné době mi dřevění pravá noha od kolene dolů, pravá ruka někdy od lokte dolů. Od r.1995 se mi zhoršil sluch natolik, že nosím sluchadlo. S ním slyším, ale nerozumím či nechápu význam slov. Potíže s pochopením řeči mám nepravidelně, mezitím v mezích slyšení se dorozumím.

Před 2roky jsem začala mít výpadky zorného pole a celkové zhoršení zraku. Nyní mě často bolí hlava a za očima a točí se mi hlava. Laboratorní testy jsou prý v normě.

Před sedmi lety jsem byla odeslána na psychiatrii, byla nasazena antidepresiva s nulovým efektem. V současné době z vlastního rozhodnutí antidepresiva neberu a na psychiatrii již 2 roky nechodím. Na neurologii mi tvrdí, že mé potíže jsou psychosomatické, ale tuto diagnózu neuznávám. Posledních 10 let prožívám opravdu hezký život, jsem velmi spokojená. Až na to zdraví.

Prosím o Váš názor. Děkuji.

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 18.09.10

Dobrý den,

zapřemýšlel bych nad možnou roztroušenou sklerózou. I když se o ni jednat samozřejmě nemusí, rád bych ji vyloučil.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.