Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Náhlé závratě

Suzanne1 se ptá 05.12.10

Dobrý večer,

mám dotaz ohledně mých záchvatů. Vždy jsem si myslela, že to je nízký tlak, ale nejsem si jistá. Poprvé se mi to stalo, když mi bylo 8 let a šla jsem ze školy. Naráz začnu být slabá, začne mi hrozně hučet v uších a špatně slyším. Jako kdybych byla v nějaké kabince a vše slyším zastřeně. Přestanu vidět, mám černo před očima. Brní mi celé tělo, oblévá mě studený pot a začne se mi chtít zvracet. Mám co dělat abych se nepozvracela. Moje tělo kolabuje, takže vždy vím, že co nejrychleji si musím sednout. Většinou někde na chodníku. Trvá to půl hodiny než jsem schopná vstát a jít, ale většinou po pár krocích se to vrátí.

Asi od 17let se mi stává dost často. V létě i v zimě. I v klidu, když nic nedělám a sedím. Je nepříjemné, když se mi to stane ve městě, protože mi opravdu nic jiného nezbývá než sednout si na zem. Jednou mě to chytlo hned vedle cukrárny, tak jsem tam vypila džus a snědla větrník a pomohlo to, ale stejně zase až za půl hodiny, ale cítila jsem se líp.

Nízký tlak mám od malička, ale nevím, jestli tohle je projev nízkého tlaku. Projevy co vím, že mám nízký tlak, se mi vetšinou zamotá hlava, mám černo před očima a musím se něčeho chytnout, ale tohle trvá pár sekund.

Můžete mi poradit, jestli ty moje záchvaty souvisí s nízkým tlakem nebo třeba nízká hladiny cukru nebo něco jiného? A lečí se nízký tlak?

Děkuji za odpověď.

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 05.12.10

Dobry den,

je nutne provest vysetreni, ktera by pomohla odhalit pricinu vasich potizi. Nizky krevni tlak se lecit da. Mozny je i diabetes, avsak je divne, ze by byl tak dlouho neobjeven.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.