Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Milgamma N tobolky v prvním trimestru

Goli21 se ptá 24.08.11

Dobrý den,

dnes mi lékařka předepsala tobolky Milgamma N. Předem jsem ji upozorňovala, že jsem v prvním trimestru. Taktéž jsem se dotazovala pro klid duše lékárnice, zda v těhotenství tento přípravek mohu užívat a odpověděla mi, že ano. V příbalovém letáku jsem se ale dočetla kontraindikaci, že se nesmí přípravek užívat v období těhotenství a kojení. Momentálně jsem z toho zmatena a nevím, jestli mám přípravek užívat nebo ne. Mám brát 1-0-1. Můžete mi prosím poradit?

Děkuji

Váš Lékárník odpovídá 26.08.11

Dobrý den,

přípravek Milgamma se nesmí používat v těhotenství, protože obsahuje 90mg vitamínu B6, zatímco maximální dávka pro těhotné je 25mg.
Obecně se však většina léků v těhotenství používat nemá a jejich případné použití záleží vždy na zvážení přínosu a rizika užívání daného léku Vaším ošetřujícím lékařem. Je tedy možné, že ve Vašem případě je užívání tohoto léku opodstatněné.

Doporučuji Vám, abyste se ještě jednou spojila s Vaší lékařkou a ujistila se, že máte Milgammu brát, i přesto, že jste těhotná a oficiální informace to nedovoluje. Můžete se jí rovněž zeptat, zda opravdu nemůže najít vhodnější přípravek. Každopádně to však musí vyřešit Vaše lékařka, která Vás zná, ne lékárník na dálku.

Mgr. Jiří Palička

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.