Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Meniérova choroba a cvičení rovnováhy

Admin Vitalion.cz se ptá 02.03.11

Dobrý den,

trpím závratěmi. Po dlouhé neurologické proceduře moje lékařka vyloučila neurologickou příčinu a poslala mě na ORL. Na ORL chodím celý život, protože slyším jen na jedno ucho. A právě to slyšící ucho se s věkem zhoršuje a teď se mi objevily závratě. Kdo nezažil, nepochopí, jak velmi je tím člověk omezený v pohybu a v běžných činnostech.

V nemocnici mi bylo jednou navrženo přerušení rovnovážného nervu, ale při mém jednom slyšícím uchu se tomu bráním. Ani lékaři nemohou zaručit, že se mi tím sluch nezhorší. Sice bych neměla závratě, ale neslyšela bych a to je pro mě příliš vysoká daň.

Při zhoršování sluchu mi velice zabrala léčba Prednisonem. Je nějaká vhodná forma cvičení na kondici pro nás, kteří trpí Meniérovou chorobou? Zahrabat se doma mezi stěny mi nepřipadá zábavné. Potřebuji žít s lidmi a k tomu potřebuji i pohyb. Nechci se poddat osudu.

Děkuji, Lenka

MUDr. Maja Stříteská odpovídá 03.03.11

DD, rozhodně musíte neustále rehabilitovat- tedy chodit, chodit a chodit, neustále učit mozek pracovat i se špatnými signály z ucha… i po nerovníém terénu , balanční podložce atd… váš orl vám může sehnat nějaký prospekt.
Stříteská

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.