Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Léky na žaludeční vředy

Radek1112 se ptá 28.03.10

Dobrý den,

můj otec (77 let) byl hospitalizován kvůli podezření z prasklého žaludečního vředu. Vyzvracel znenadání část obsahu žaludku a bolelo ho břicho. Ještě je po mozkové příhodě, kterou prodělal před třemi roky - nemůže mluvit.

Ošetřující lékař v nemocnici mi tři dny poté řekl, že se jedná pouze o jícnovou kýlu s podrážděním jícnu. Dnes už je otec v nemocnici 5 dní a stěžuje si na bolesti břicha směřující do pravého boku, nechce nic jíst a skoro ani pít. Navíc měl ve stolici hodně černého a zapáchajícího. Podle toho, co jsem četl na internetu o vředech, si myslím, že to vředy jsou. Co myslíte Vy? Bojím se o něj.

Děkuji, Radovan V.

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 19.05.10

Dobry den Radovane,

cerna, mazlava a zapachajici stolice je typicka pro krvaceni do horni casti gastrointestinalniho traktu. Take bolesti a nechutenstvi provazeji vredovou chorobu, pripadne rupturu vredu - coz vsak spada do skupiny nahlych prihod brisnich a ma v mnoha pripadech daleko intenzivnejsi manifestaci. Pokud byla Vasemu otci provedena gastroskopie a opravdu se zadny krvacejici vred nenasel, je postup lekare v poradku. Krvacet muze pacient take z kyly, to neni zadna vyjimka.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.