Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Laryngomalacie a hlasité polykání

krahulice se ptá 28.03.11

Dobrý den,

mám rok starou dceru. Od třetího týdne jsme ležely dva měsíce v nemocnici na trakci. Celou dobu v nemocnici dcera po každém kojení zvracela. Brala Nutriton. Po čtyřech měsících bylo vše v pořádku. Kojila jsem do devátého měsíce. Zhruba v šestém měsíci dcera začala hlasitě polykat a sípat, podivně kašlat. Pediatr mi řekl, že to nic není a v krku nic nevidí. Z vlastní iniciativy jsme navštívili ORL. Byla to laryngitida, zánět středního ucha a dutin. Po doléčení byl klid.

Po 3týdnech opět hlasité polykání. Na ORL zjistili, že se při nádechu vtahuje horní okraj epiglotis do hrtanu. Dále laryngomalacii (prý možná kvůli tomu zvracení). Paní doktorka říkala, že se to do jednoho roku samo upraví. Jinak při zhoršení larygoskopie v CN.

Dále jsme navštívili alergologii. Imunita pod normou (v tom věku prý normální), alergie na hranici (zatím bez medikace) a astma. Dcera bere Aerius a Singulair. Byli jsme poučeni o spojitosti refluxu a astmatu. Z dvanácti měsíců života byla devět měsíců nemocná a měla antibiotika (zánět středního ucha, 2× laryngitida, 5× zánět prudušek, 1× zápal plic, dutiny, rýmy, kašel).

Polykání s malinkými přestávkami trvá. Nyní opět polyká a to tak hlasitě, že nás to i budí. Přidává se i zvláštní kašlání. Jsme už nešťastní. Prosím, mohli byste mi poradit, jak dál? Chtěla bych znát i Váš názor. Podotýkám, že naší ORL lékařce plně důvěřujeme.

Děkuji a přeji hezký den. K.K.

MUDr. Maja Stříteská odpovídá 13.04.11

DD, polohujte - protizvracecí zvýšení horní poloviny tělam na rovině, příkrmy nemléčné, můžete zkusit již alespoň měsíc bezmléčnou dietu - možná je ABKM- pokud měla při plném kojení i hlen ve stolici, je to docela dost možné…z laryngomalaciee by opravvdu měla vyrůst… nebo ta endoskopie po roce věku…
Stříteská

Diskuze na podobná témata
Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.