Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Kontrolní lumbální punkce

radi67 se ptá 08.08.10

Dobrý den,

mé problémy jsou už 9 měsíců. Pískání v hlavě nebo hučení - neustále. Návaly v hlavě, tlaky na krku a hrudi, pálení kůže na rukou, lopatkách a krku, záškuby po těle, třes, nemožnost usnout - jakoby polospánek. Tohle všechno se postupně přidalo během té doby a dnes je to už denně.

Vyšetření srdce bylo v pořádku, ct hrudníku negativní, ct mozku negativní, sono a endoskopie krku negativní (až na nějaké malé lymfatické uzliny benigního vzhledu). Testy CRP v normě jen mírně zvýšené, štítná žláza v pořádku, scintiografie skeletu bez nálezu jen mírná skyfóza páteře.

Myslím, že příznaky odpovídají borelióze, i když testy Elisa dělané na boreliózu před měsícem negativní, pouze chlamydie pneumonie pozitivní v IGA 6,4. V testu Western blod nasazen Doxybenena na přeléčení kvůli pozitivních čtyř Bandu, problémy prý tímto nezpůsobeny. Heliobacter v jícnu přeléčen dvojími antibiotiky. Tetanie vyloučena.

Prosím o radu k mému zdravotnímu problému, jestli požádat neurologa o lumbální punkci, ze které se prý borelióza na rozdíl od krevních testů může dříve poznat. Je mi 42 let, s výjimkou několika chřipek jsem nebyl nikdy nemocen. Už si nevím rady.

Děkuji laskavě za odpověď. Radek

Tato otázka již byla schválena administrátorem a čeká na odpověď odborníka. Odpověď se zobrazí do 10 dnů od schválení administrátorem.

Diskuze na podobná témata
Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.