Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Jiskření před očima

Dara2 se ptá 02.05.13

Pane doktore,

měla bych k Vám dotaz. Tohle se mi stalo v 15-ti letech, začalo to jiskřením před oběma očima (počátek taková jiskřící skvrnka, která přešla ve „vlnění“ v celém oku),potom následovalo brnění poloviny tváře i jazyka. Občas se tohle opakuje, po porodu v mých 30-ti letech až 4 krát v roce. Někdy po tom následovala bolest opačné poloviny hlavy nežli bylo tohle brnění. Někdy bylo přítomno tohle jiskření a posléze brnění na jedné polovině bez následné bolesti hlavy. Testy KO, TSH, T3 a T4 byly v pořádku, i výsledky CT, EMG a EEG. Slyšela jsem, že se podobně může manifestovat i RMS.

Prosím o Vaší radu (vzhledem k těmto občasným očním obtížím -jiskření, vlnění )

MUDr.Vladimír Korda, odpovídá 16.05.13

Dobrý den,
vzhledem k tomu, co vše jste již absolvovala, tak se jedná o projevy oftalmologické migrény. Při takové frekvenci není třeba ani žádná dlouhodoběší medikace, pouze při manifestaci nějaké analgetikum či antimigrenotikum.
RS se sice může projevovat brněním prstů i očními problémy, ale ty jsou v první fázi spíše v podobě drobného poklesu kvality vidění jednoho oka a případně jeho bolesti při pohybu (zánět/otok zrakového nervu). Navíc vyšetření, která jste podstoupila by na toto onemocnění poukazovala.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.