Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Jak vyléčit homeopatiky chronickou zácpu?

Lentilka232 se ptá 18.01.12

Dobrý den,

dcera našich příbuzných má chronickou zácpu. Nejde o dny, týdny, ale o stav, který trvá již měsíc a nezabírají žádné léky ani laxativa (lactuloza, čípky) a má nafouklé břicho, bolí jí, pocit tvrdého kamene v břiše. Jde o sedmnáctiletou dívku, normální konstituce (není vyzáblá ani tlustá), mívá migrény, trávicí problémy, astma. V posledních letech brala v hojné míře antibiotika (bohužel doktoři to píšou i alergikům bez zřetele k jejich stavu).

Jelikož je to dívka energická (narozena ve znamení Beran, s Měsícem v Panně) již jsem ji na trávicí problémy, které ji mohou potkat, upozornila. Navíc má oslabené plíce, což souvisí s funkcí tlustého střeva dle čínské medicíny. Doporučila jsem jí hydrocolon již v ranné fázi jejích problémů se zácpou, ba co víc, již dřív při jejich problémech s častými migrénami jsem jí seznámila s touto očistnou metodou, která by jí mohla hodně pomoci. Samozřejmě mimo jiné v kombinaci s homeopatií, doporučili byste Nux vomica, Lycopodium nebo Arsenicum album? Já ráda používám jedy, ty jsou nejúčinnější - samozřejmě že v homeopatii. Určitě bych použila Sulfur a Kalium muriaticum. Já používám homeopatii jako samoléčitel, vyléčila jsem si dost problémů s virovými záněty oka, opary, apod.

Uvítám Vaše řešení u stavu chronické zácpy. Děkuji

Tato otázka již byla schválena administrátorem a čeká na odpověď odborníka. Odpověď se zobrazí do 10 dnů od schválení administrátorem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.