Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Homeopatika podporující imunitu při respiračních p

zrzulec se ptá 12.04.11

Dobrý den,

poraďte nám, prosím. Mám dvouletou dceru a ta je stále nemocná. Obvykle je to rýma a nachlazení, hlavně ji trápí kašel. Už od čtyř měsíců s ní chodíme k alergoložce a dceřina pomalá imunita se zlepšila. Z krve zjistili, že nemá žádnou alergii, chvíli byl klid, ale teď se vše zase vrací k původnímu stavu - co měsíc nachlazení, teplota. Jednou to má na průduškách, podruhé ne, je to pořád dokola.

Kdysi jsem byla u homeopata, ale těch léků bylo tolik, že jsem nevěděla, co dávat dřív. Ale ráda bych se k nim vrátila, protože nám chtějí dát hormony, že to možná pomůže. Ale já jsem z toho nešťastná. Chtěla bych se proto zeptat, jaká konkrétní homeopatika se používají u respiračních potíží? Nikdy neměla laryngitidu, astma a alergii také nemá. Jen jednou měla zápal plic.

Znám Sande de draho, na noční kašel používám kuličky lichořešnice. Pokud mám pocit, že má zánět, dávám jí Echinaceu a hlívu. Teď také užíváme Imunoglukan - mělo by to být jako ta hlíva. Plus také užívá léky od té alergoložky, ale stejně dcera zase onemocněla.

Vím, že za homeopatem zajdu, ale chtěla bych vědět trochu víc. Máme zde homeopata jen jednoho a ještě daleko, takže za ním s každým problémem nemůžeme. Lékařka nám dává jen ta antibiotika. Někdy dávám dceři i domácí bylinky, které sbírám. Je totiž vždycky hrozně zahleněná a suchý kašel mívá málokdy. Kašle pak klidně i čtyři týdny, má bílé hleny, které často i polyká.

Děkuji Vám moc za pomoc, Iva

Marcela Garncarzová odpovídá 13.04.11

Dobrý den,
výběr léku na akutní projevy se odvíjí dle toho , jak se konkrétní potíže projevují a co je ovlivňuje.

Pokud má však Vaše dcera tyto ataky stále dokola , je nutná celková léčba jedním individuálním konstitučním homeopatickým lékem, který Vám vybere klasický homeopat na základě vyšetření.

Držím moc palce!

Srdečně zdraví
Marcela Garncarzová

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.