Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Homeopatika na nespavost

gabajaki se ptá 12.05.10

Dobrý den,

chtěla bych Vás požádat o radu. Moje dceru, které je 5 týdnů, má poslední 2 dny velké problémy se zabráním při spaní. Abych trochu popsala situaci - vždy když dostane najíst(je na umělé výživě), tak už při jídle usíná. Ale jakmile si říhne, nechávám ji na ruce ještě chvíli, aby zabrala. Když si myslím, že už spí, tak ji dám do postýlky a okamžitě se probere. Potom trvá třeba 2 hodiny než zabere a občas to je až do dalšího jídla.

Jí tak po 3hodinách. Je pravda, že bereme homeopatika na koliku, které nám poradila paní doktorka na pohotovosti. Ty dostává vždy při záchvatu, někdy to je 3× denně, někdy i vícekrát. Je možné, že by třeba tyto homeopatika způsobila tu nespavost? Existují nějaká homeopatika na spaní, aby se jí lépe usínalo a spalo v noci?

Děkuji mnohokrát za odpověď Gábina

Marcela Garncarzová odpovídá 15.05.10

Dobrý den,
může se stát, že se mohou vyvinout po podání léku určité symptomy patřící k léku (tzv. proving). To poznáte snadno tak, že když lék vysadíte, samy odezní.

Jinak pokud problémy se spaním trvají 2 dny , zatím bych nijak nezasahovala. Byť i homeopaticky. U 5 týdenního miminka ještě stabilní spánek být nemusí a mohou se tyto situace střídat nebo trvat určitou dobu.

Pokud by problémy se spánkem trvaly delší dobu, doporučila bych navštívit homeopata pro určení léku na základě individuálních symptomů Vaší dcery.

Držím Vám moc palce!

S pozdravem MG

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.