Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Homeopatika na chřipku u dětí

johan se ptá 10.01.10

Dobrý den,

jaká byste mi prosím doporučili homeopatika na chřipku u dětí?

Děkuji.

Marcela Garncarzová odpovídá 16.01.10

Dobrý den,
homeopatické léky nejsou věkem omezeny, tudíž lék, co doporučím dopělému, mohu i dítěti. Co je však důležité, že záleží na individuálních projevech dané nemoci. Na chřipku je cca 15 léků ze kterých se vybírá ten pravý. Někdy je potřeba v průběhu tohoto onemocnění vystřídat 2,3 léky. Záleží např. jak je teplota vysoká, jak je na tom s žízní,preferencí teploty nápoje, pocením,zda má zimnici nebo cítí horkost,zda je bledý nebo červený v obličeji, zda je neklidný nebo leží nehnutě atd. Lék se vybírá na základě podobnosti, zatímco lékař nám předepíše v podstatě jeden druh léku, který má opačný účinek , např. proti horečce.

Z reklamy možná znáte Oscillococcinum. Tento lék se dá použít na počáteční stav bez rozvinutých specifických příznaků (u dětí se to však někdy nerozpozná, průběh mívají často dynamičtější a většinou už u nich vidíme až rozvinutý stav)
Pokud jsou již přítomny nějaké specifické symptomy, pak je vhodné vybrat lék podle symptomů, k čemuž se všeobecně přikláním více.

Chřipkový stav je vhodné konzultovat s homeopatem, který Vám doporučí lék, potenci i dávkování (mj. také dle toho, zda je stav mírný nebo dramatický.

S pozdravem MG

Diskuze na podobná témata
Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.