Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Homeopatika na bronchitidu u kojence

Linda Teyschlová se ptá 04.10.11

Dobrý den,

prosím o radu - můj syn má pět a půl měsíců a opakující se bronchitidy ve třech měsících, ve čtyřech, nyní opět. Je velký, tlusté dítě 8,8kg (na 90.percentilu), plně kojený, často zvrací, ihned po kojení i později- sražené mléko, prospívá velmi dobře, je pozitivně laděný, pořád se směje. Ve 4 měsících mu začal růst první zub. Po týdnu další zoubek. Dávala jsem mu čípky viburcol, zabraly výtečně. Posledních 14dní krmíme večer rýžovou kaší. Bronchitida léčena mukosolvanem, acc v sirupu, v akutní fázi cca před měsícem ventolinem. Je bez teplot, kašle v záchvatech (střídá se suchý kašel a mokrý, při kterém vykašle hleny), většinou po odsávání hlenu z nosu, které nemá rád- vzteká se při něm. Hleny v nose byly žlutozelené, po zaléčení pamyconem minulý týden jsou nyní průhledné.

Deset dní dáváme třikrát denně Chamomila vulgaris 30CH. Kašel je méně často, ale přetrvává, občas kašle suše, dráždivě. Včera byl na rentgenu plic:"bronchovaskulární kresba akcentovaná centrálně bilaterálně plicní parenchym bez zřetelných ložiskových či infiltrativních změn. Doporučení internisty: dlouhodobě užívat budiair inh sol + ventolin při dušnosti.

Děkuji Vám za Váš názor a radu ohledně léčby. Ráda bych se vyhnula steroidům.

Marcela Garncarzová odpovídá 11.10.11

Dobrý den,
doporučuji Vám osobní návštěvu homopatické poradny. Je potřeba podat Vašemu dítěti celkový individuální konstituční homeopatický lék, který celkově posílí organismus a náchylnosti k těmto projevům pomůže zbavit. Jinak se už klasických léků nejspíš jen tak nezbavíte.

Držím Vám moc palce!

Srdečně zdraví
Marcela Garncarzová

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.