Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Homeopatika a operace píštěle

Miralia se ptá 05.12.11

Dobrý den,

otec je po operaci dvou píštělí u konečníku, stahují mu rány takzvanou ligaturou, aby se zahojily. Píštěle ho trápí asi 13 let, po celou dobu mu občas vytékal hnis. A i nyní po operaci pořád vytéká. Má velké bolesti, jednu píštěl má hlubokou 6cm. Vždy mu to každý týden stahováním podráždí a on trpí, nespí, chodí hodně často i v noci na malou. Na přeléčení žádné antibiotika nedostal.

Koupila jsem mu tabletky na podporu hojení Biomineral D6 calc sulph. A také mi v bylinkářství jedna paní, co se zabývá homeopatickou léčbou, poradila, co by mohlo pomoci. Otec u paní byl dostal Silicea D6 Silicea c30 crab apple. Paní mu pověděla, že tyto homeopatika by měla způsobit, že se vyhnisá ven vše, co tam ještě je a co způsobuje problém. Jenže tím tátu docela vystrašila, teď se to bojí užívat, protože si myslí, že by se mu rány mohly zase otevřít nebo začít hnisat víc, což nechce. Bojí se, že to trápení, co si teď zažívá, by bylo o to delší. Já také nevím, co je lepší. Mohli byste poradit, prosím?

Děkuji moc za odpověď

Marcela Garncarzová odpovídá 06.12.11

Dobrý den,
crab apple není homeopatický lék,ale bachova květová esence - ty bývají doporučovány na různé psychyické stavy.
Silicea je jeden z homeopatických léků na píštěle konečníku.
Já Vám konkrétní lék nemohu pro nedosatatek informací doporučit, ale obecně homeopatický lék působí velmi jemně a je potřeba, aby vývoj sledoval někdo zkušený a uměl zasáhnout kdykoliv v případě potřeby.

Držím moc palce!

Srdečně zdraví
Marcela Garncarzová

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.