Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Dráždivý tračník - samoléčba

Miroslava Slováková se ptá 13.09.10

Dobrý den,

jsem matkou sedmnáctiletého syna, který se mi před časem, tedy přesněji před koncem loňského školního roku, svěřil se svými zdravotními problémy, jako nadýmání, kručení ve střevech, nucení na stolici, větry. Je žákem gymnázia a sedí od rána ve třídě, takže jsou jeho problémy samozřejmě pro něj hodně citlivé. Jenže skončil školní rok a přes prázdniny si na nic nestěžoval, stejné problémy začaly až s příchodem nového školního roku.

Můj syn je spíše hodně uzavřený, stydí se o problému mluvit, lékaře v žádném případě navštívit nechce, diagnózu (dráždivý tračník) si stanovil v podstatě podle toho, co se dověděl na internetu a pokud to mohu velmi laicky posoudit s přihlédnutím, že syna dobře znám, myslím, že se nemýlí. Už se taky dotazoval lékaře na internetu, tento mu to v podstatě potvrdil a rovněž nabídl léčbu na přírodní bázi, kterou dodává, měsíční kůra vyjde zhruba na 1.500,– Kč a měla by trvat aspoň tři měsíce.

Ráda bych se tedy zeptala na co nejvíce variant tzv. samoléčby, případně co by se dalo pořídit v lékárně na vyzkoušení bez receptu. Zkuste mi, prosím, něco doporučit, i když si sama uvědomuji, že lékařské vyšetření by bylo to nejrozumnější, ale pokud máte zkušenosti s podobnými dětmi, jaké mám já, jistě pochopíte, proč musím zkusit tuhle variantu.

Děkuji za odpověď, Miroslava S., Vsetín.

Tato otázka již byla schválena administrátorem a čeká na odpověď odborníka. Odpověď se zobrazí do 10 dnů od schválení administrátorem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.