Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Dráždivý tračník - dieta

mendezs se ptá 01.07.10

Dobrý den,

mám takový problém - před měsícem mě začalo být hodně nevolno - mírně zvýšená teplota, časté říhání po jídle, zvracení a průjem ihned po jídle. Tak mi lékař udělal sono a říkal, že tam nic nevidí. Předepsal mi Pangrol a Hylak.

Po užíváni Pangrolu zvracení přestalo, ale zase mě začla trápit častá plynatost a říhání. Po 2 týdnech užívání Pangrolu jsem po jídle měl průjem a následné bolesti v levém podžebří a k tomu se přidávala nevolnost a malátnost. Pangrol jsem vysadil a za nedlouho průjem přestal a pomalu se zmírňují i bolesti po jídle v levém podžebří. Momentálně mě trápí zvýšeny puls, nervozita, malátnost a polije mě horko hlavně po jídle. Někdy malá bolest v levém podžebří taktéž po jídle.

Gastroskopii jsem podstoupil a nic nenašli. Kolonoskopii jsem taktéž podstoupil a také nic nenašli. Krev až na lehce zvýšený kreatinin dobrá. V ambulanci jsem paní doktorce toto všechno sdělil a zeptal jsem se jí, jestli to nemůže být slinivka. A ona na to, že nemám příznaky na slinivku. Spíše se přikláněla, že to je dráždivý tračník, a tak mi napsala na noc Prosulpin. Momentálně užívám aloe vera, probiotika, bylinky zeměžluč a čekanku.

Moc bych Vám byl vděčný za váš názor. Díky moc

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 03.09.10

Dobry den,

provedl bych nejspis rozbor stolice, kde by se mohlo ukazat jestli zde jsou nestravene zbytky potravy nebo krev. Na sonu bricha jste jiz byl? Muze se take jednat o Vami zminovany drazdivy tracnik. Uvidite jestli se po teto diete budete citit lepe nebo ne. Kdyz ne, bude treba patrat dale.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.