Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Co na dušnost?

Novotná se ptá 13.06.10

Dobrý den,

již asi čtvrtý rok mám střídavé období dušnosti. Nejčastěji v jarních a letních měsících, které se rok od roku zhoršují. Nejvíce mě trápí dušnost kolem 4 - 5 hodiny ranní.

Na internetu jsem hledala onemocnění dle příznaku, leč všude se udávají problémy s výdechem. V mém případě mám pocit dušení způsobené neschopností se nadechnout, vždy vypnu hrudník, při nádechu se snažím roztáhnout žebra, ale jakoby se mi vzduch do plic nevešel (nebo jen minimální množství).

Momentálně touto dušností trpím i během dne. Při velké snaze se nadechnout se mi točí hlava. Je mi 45 let, jsem kuřačka, která už mnohokrát přestávala kouřit (vždy v období obtíží), ale v klidovém období se k němu vracím. Snad jen ještě dodám, že při obtížích se mi stává, že se mi náhle uleví, ale po několika nádeších se stav opět zhorší. Nevím, na kterého lékaře se obrátit, ale tyto stavy mě velice trápí.

Děkuji

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 11.08.10

Dobrý den,

doporučuji se obrátit na praktického lékaře, který by Vás měl odeslat ke kardiologovi a lékaři plicnímu. Může zde být několik problémů, které se musí vyloučit.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.