Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Chování po léčbě radiojodem

zeb se ptá 13.06.12

Dobrý den,

v rodině máme osobu, která nedávno strávila 10 v nemocnici po aplikaci radiojodu, má nemocnou štítnou žlázu. Po 10 dnech ji propustili a byla doma a za dalších 10 dní přišla k nám (takže 10 v nemocnici a pak dalších 10 doma), máme malé dítě 2 roky a čtvrt a já se snažím otěhotnět a nevím zda zrovna nejsem v jiném stavu(pravděpodobně ano), snažila jsem se udržovat odstup zhruba 2 metry, ale syn si přisedl a nějakou dobu vedle té osoby seděl, zhruba 5 minut, pak si zase odskočila a pak opět chvíli.

V nemocnici dostal v pokynech, že se má vyhýbat užšímu kontaktu týden až 10 dní, ale já mám stejně strach a příjde mi to trochu nezodpovědné, že hned 10tý den si nedával pozor. Prosím poradte jak moc je to nebezpečné, já se držela zpátky, ale co syn - může něco hrozit? Říkam si, to by pak ten pacient po propuštění a uplynutí té nutné doby nesměl nikam mezi lidi, atd, ale stejně mám obavy, jednak kvůli synovi a také kvůli případnému těhotenství.

Předem děkují za odpvoěd

Tato otázka již byla schválena administrátorem a čeká na odpověď odborníka. Odpověď se zobrazí do 10 dnů od schválení administrátorem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.