Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Červené oči

Allysha se ptá 26.02.18

Dobrý den.

Po přechodu na kapky Travatan (od pátku) mám hodně červené oči. Nepálí, neštípe, oči nebolí. (Mám za sebou laserovou iridotomii, do jejího provedení jsem kapala Luxfen, a po ní navíc Flukon).

Myslíte, že si oči zvyknou, a nebudou tak červené? Jiné potíže nemám.

Děkuji moc

MUDr.Vladimír Korda, odpovídá 30.03.18

Dobrý den,
antiglaukomatika z kategorie analogů prostaglandinů mají jako častý nežádoucí účinek právě zarudnutí očí. Vyčkejte, zda se stav neupraví, a pokud ne a obtěžovalo by Vás to, domluvte se s ošetřujícím lékařem, zda by bylo možno přejít na jiné kapky (nicméně Travatan patří mezi nejúčinnější léky na snižování nitroočního tlaku).

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA
OFTEX Oční klinika
Rokycanova 2798, 530 02 Pardubice Česká republika


www.oftex.cz


tel.: 464 007 800, GSM: +420 776 880 880

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskusi na Vitalion.cz.