Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Častější extrasystoly

ferdinand se ptá 12.06.10

Dobrý den,

asi po dobu dvou měsíců jsem trpěla vzestupy krevního tlaku - až 200/100 a sedlo si to na hodnotu 150/90. Šla jsem k lékařce, která bez jakéhokoli vyšetření nasadila Prestárium neo. Celá tableta stahovala tlak moc, tak jsem užívala půl tablety.

Už před dvěma lety jsem měla holtra pro extrasystoly a ty jsem s Prestátiem velmi silně vnímala a k tomu se velmi zrychlil tep - 120 tepů/min. Šla jsem k lékařce znova s tím, že od nervů to nemám, protože není důvod a požádala o vyšetření na štítnou žlázu. Vím ,že nějaké TSH bylo 8 a T4 150, víc si nepamatuji, byla jsem odeslána na endokrinologii.

Tam sono, uzel 5 mm v levém laloku a lehce vystouplé levé oko, s tím jedu ještě na sono okohybných svalů. Doktorka poslouchala můj tep přiložením ruky v oblasti žaludku, břicho mi totiž celé skáče při tom bušení, a nasadila mi 3 krát denně Thyrozol 2-0-1 a Trimepralon 2 krát denně.

Bušení srdce se zlepšilo, ale arytmie jsou stále (i když ne tak časté) a domácí tlakoměr je zaznamenává.

Ráda bych věděla, jestli až se zlepší štítná žláza, zlepší se i srdce? Lékařka na endokrinologii říkala, že hodnoty nejsou tak vysoké, ale moje potíže jsou hrozné. Léky beru 14 dní. Vím, že je to krátká doba, ale mám ještě počkat a nebo si vyřídit vyšetření na interně?

Děkuji za odpověď

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 09.08.10

Dobrý den,

věřím, že se Vám již daří o něco lépe. Chvíli potrvá než se problémy zlepší. Vyšetření na interně není špatný nápad, nezapomeňte však uvědomit lékaře o všech lécích které užíváte.

S pozdravem.

Diskuze na podobná témata
Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.