Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Časté záněty uší a profouknutí

Adinka 2010 se ptá 30.01.11

Dobrý den,
mám roční dceru s diagnózou diGeorgeova syndromu. Během měsíce prodělala již druhý zánět obou uší. Nejdříve nastoupí rýma, teplota, kašel a skončíme na ORL. Oba záněty jsou léčeny antibiotiky (Zinat 125).

Po prvním zánětu zůstaly výpotky a do 3 týdnů dostala znova oboustranný zánět, nyní dobíráme znova antibiotika. Pořád má rýmu a vlhký kašel (Vincentku používáme už i jako prevenci). Lékař navrhuje odstranění nosní mandle. Můžete mi poradit, jaké jiné máme možnosti s ohledem na naši diagnózu a oslabenou imunitu? Existuje možnost očkování? Pomůže nám metoda míčkování?

Děkuji za odpověď. ID

MUDr. Maja Stříteská odpovídá 01.02.11

DD, míčkování, pokud je zahleněná i „na plicích“, tak ano, otázka je, jak je na tom s krevním obrazem, kolik má v periferní krvi lymfocytů, někdy se tyto děti „růstem“ výrazně zlepší, sníží se ataky infekcí, již v předškolním věku… teď byste se měli snažit eliminovat zdroje nákazy- má sourozence? chodíte s ní do kolektivu možná i nemocných dětí?…raději moc nedávat nějaké bronchocaxomy, ribomunyly alespoň do 2 let, u diG.sy i déle. prostě vám doopravdy zbývá jen ta minimalizace zdrojů infekce, vit.C, B, Vincentka, Fenistil, mukolytika, účelné odsávání z nsu při rýmě, nurofen. otázka nosní mandle- sporné, nevím, možnná chvíli vyčkat s adekvátní léčbou (i třeba po dohodě s imunologem na měsíc kortiko spreje).
Stříteská

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.