Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Brnění rukou v noci

axer se ptá 17.06.10

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda může jít o syndrom karpálního tunelu. Asi před 3 měsíci mě v noci začalo budit mravenčení až úplné znecitlivění prstů na ruce, po protřepání to zmizelo. Za pár dní se přidala vystřelující bolest od zápěstí do lokte nebo od lokte do ramene, která ztěžovala zvednutí ruky nad hlavu a bolest a pálení v prstech na ruce přes den. Tyto obtíže se projevovaly po namáhavé praci, když je ruka v klidu je vše v pořádku.

Po delším volnu všechny tyto obtíže zmizely, bolest i mravenčení v noci. V práci občas ale dlouho pracuji s tlakovými čističi (wap), je to asi každé dva týdny 7 až 8 hodin nepřetržité práce, po této práci se v noci vrací brnění a hlavně silná bolest v zápěstí a pocit ztuhlých prstů (špatně se ohýbají do dlaně), vystřelující bolesti už mě netrápí vůbec.

Tyto příznaky jsou po práci silné, ale později ustupují do ztracena a vše je opět v pořádku, bez brnění a bolestí. Ruka zatím poslouchá tak jako vždy, žádnou neohrabanost nepociťuji. V práci jsem teprve 2 roky, tak nevím, zda je možné po tak krátké době tímto onemocněním trpět?

Předem děkuji za odpověď, Lenka K.

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 19.08.10

Dobry den Lenko,

ano tyto priznaky jsou tomuto syndromu velmi podobne. Udrzujte ruku v teplu a snazte se ji setrit - i kdyz to nekdy nejde. Navstivte ortopeda, ktery by Vam mel podat sirsi informace a hlavne Vas vysetrit.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.