Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Bolestivé polykání a boule na krku

POPKOVA HANA se ptá 03.01.11

Dobrý den,

ráda bych se poradila se svými problémy s hlasivkami. Je mi 61 let a jsem v dobré kondici. Před třemi lety jsem podstoupila plastiku jícnu. Již předtím jsem měla problémy s hlasivkami a také se mi stávalo, že jsem vůbec nemluvila. Po zjištění kýly jsem šla na operaci. Stává se mi ale, že při delším nebo hlasitějším mluvení chraptím a ztrácím hlas.

Včera se mi na krku pod bradou udělala boule a těžko se mi polykalo. Bylo to dost nepříjemné. Nastydlá nejsem. Dnes už je to ale lepší, ale vysychá mi při mluvení v krku a chraptím. Nemohou to být příznaky rakoviny hlasivek nebo jícnu? Mám již tři čtvrtě roku problém s očima, pravděpodobně je to z počítače. Tak nosím tmavé brýle a kapu si kapky na alergii, ale nepomáhá to. U oční lékařky jsem byla dvakrát, ale nic nezjistila. Mám dojem, že by to mohlo souviset s těmi hlasivkami.

Moc Vám děkuji za odpověď, Hana P.

MUDr. Maja Stříteská odpovídá 06.01.11

Dobrý den, ráda bych vám poradila, ale na tyto potíže se nedá říct nic jiného, než že buudete muset na kotrolu na ORL- podívají se a řeknoou vám přesně co vám je, já hádat rozhodně nebudu, nejsem věštec :o)).
Stříteská

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.