Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Bolesti kloubů ruky (tenisový loket)

jor se ptá 26.06.10

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat: bolí mě levá ruka. Začalo to před 5 týdny po vysazení kortikoidů. Kortikoidy jsem brala na Crohna. Ruka začala nejprve bolet kloub u palce a pak to došlo do zápěstí. Za nějakou dobu už to bolelo do lokte a pak až ramene. Po měsíci jsem šla na ortopedii a tam mě lékař řekl, že mám tenisový loket. Poslal mě 7krát na eletriku a míčkování páteře.

Teď mám 14 dní čekat, zda to přestane bolet a po 14 dnech - když by to bolelo - jít opět na ortopedii. Už to mám na rehabilitaci hotové a ruka bolí jako čert.

Beru léky a náplasti na bolest, ale to je tak 3-4 hodiny klid od bolesti a pak už to bolí znova. Ruka mě bolí nejvíce, když jí otočím dlaní vzhůru a natáhnu a nebo když mám něco vzít prsty a táhnout směrem nahoru. Občas to bolí i v noci.

Trošku mám strach, protože můj otec měl před 5 lety taky bolest ruky a léčili ho na artrózu a až když se udělala po roce a půl boule na klíční kosti, tak ho poslali na CT a bylo zjištěno, že je to metastáza.

Děkuji za odpověď

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 27.08.10

Dobry den,

provadite cinnost, ktera muze vest k tenisovemu lokti? Posledni moznosti je operace a pecliva rehabilitace. Koncetina Vam jiz byla urcite rentgenovana a tak bych se nadoroveho onemocneni neobaval.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.