Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Bolest očí a hlavy

Jitka123wal se ptá 01.07.18

Dobrý den,

za poslední půlrok jsem prodělala spoustu věcí a vyšetření. Mám vyšetřenou krev snad na všechno, co jde, vše negativní. Jsem vyšetřena od revmatologa pro bolesti rukou a nohou, zad, vše negativní. Trpím na bolesti bederní páteře a krku. Takže během odběry krve jsou staré max. měsíc. Opakovaně navštěvuji oční, nosím brýle do dálky, mám 1,75 dioptrie na obě oči.

Začalo to tím, že mě oči bolely. Diagnóza byla alergie a episklecirita malá. Léčila jsem to kortioidy. Po tom, co jsem dokapala, mě začaly oči znovu bolet, řezat, byly červené – diagnóza suchých očí. Takže kapu rRcugel a Hypo Comodo umělé slzy. Docela se to zlepšilo. Před týdnem mě vzbudila boelst hlavy na právě straně dole těsně nad krkem, řekla jsem si, že to mám přeležené. No postupem dne mě začala pobolívat hlava vzadu a takový tlak mi šel do hlavy, nevím jak to popsat, jestli tlak nebo mravenčení. Šlo to do obou uší a spánku a do oka. Řekla jsem si, že migréna. Vzala jsem si prášek, přestalo to na chvilku. 3 dny mám bolesti oka i na dotek, a když se podívám do prava, tak mě to zabolí vzadu za okem.

Včera jsem jela na oční, kde mi řekli, že v očích to není, že tam nic nemám. Jen že mám mírné vyklenutí duhovky.

Co to prosím znamená? Že můžu oslepnout nebo je to vážné?

Doktor mě poslal, že si mám zajít na neurologii – buď to bude příčina neurologická, nebo od páteře. Můžu mít nádor v hlavě nebo v oku? Jsem zoufalá, je mi 23 let.

Děkuji

MUDr.Vladimír Korda, odpovídá 07.10.18

Dobrý den,
nevím, zda je problém ještě aktuální - dotaz se mi zobrazil až teď v říjnu (spolu s ním i další několik měsíců staré, budu to řešit s webmasterem).
Příčina problému bude opravdu buď neurologická nebo revmatologická, oslepnutí dle mého názoru nehrozí. K vyklenutí duhovky se bez vyšetření nebo alespoň zprávy z vyšetření vyjádřit nemohu, ale pokud by se jednalo o něco závažného, poslali by Vás na další oční vyšetření.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA
OFTEX Oční klinika
Rokycanova 2798, 530 02 Pardubice Česká republika


www.oftex.cz


tel.: 464 007 800, GSM: +420 776 880 880

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.