Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Bolest na hrudi

Sabina Š. se ptá 20.04.10

Dobrý den,

Už mnoho let mě trápí křeče v srdci. Nikdy jsem s tím nebyla u doktora, protože jsem si myslela, že o nic nejde. Ale čím víc let uplynulo, tím více mám obavy, že by mohlo jít o nějaké onemocnění srdce. Přichází to nepravidelně. Je období, kdy tyto křeče nenastávájí a pak přichází období například 14 dnů, kdy mě to trápí v podstatě denně.
Připomíná mi to křeč, v tu chvíli mě i nadechnutí bolí, pohyb je v některých chvílích velmi bolestivý. Musím zůstat v klidu a snažím se moc nedýchat, jelikož to způsobí další křeč. Pokaždé je to jiné - někdy to přejde po chvíli, ale někdy to trvá v intervalech po celý den. Někdy musím sedět i 15min. v bolesti a nemůžu s tím nic dělat.
Buší mi také rychle srdce a mám při tom určitý pocit úzkosti a špatně se mi dýchá. Občas se mi stane, že se mi i zatočí hlava a je mi na omdlení.
Domnívala jsem se, že může jít o skřípnutí nervu např. v lopatce, ale to jsem časem vyloučila.

Obávám se toho co to může být. Co je příčina těchto problémů?
Děkuji za odbornou radu

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 12.05.10

Dobry den Sabino,

diagnostika bolesti na hrudi je velmi obsahla. Nikdy jste nebyla u lekare proto je nacase s timto problemem neco delat. Priciny mohou byt srdecni, svalove, plicni a mnohe dalsi. Proto jednoznacne doporucuji navstivit lekare.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.