Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Bolest kolene - chůze do schodů

Jitka se ptá 14.03.10

Dobrý den,

prosím o radu - loňského roku v létě jsem upadla, delší dobu mě bolelo pravé koleno, pak se bolest usadila těsně pod kolenem, byla snesitelná, jen pokleknutí na koleno bylo bolestivé.

Před tímto úrazem jsem v roce 2008 podstoupila rázovou vlnu na zánět pravé Achillovy šlachy - zduření šlachy zůstalo, cvičím s nohou, pociťuji ztuhlost.
Vyhledala jsem ortopeda, který mě aplikoval přímo do kolene injekci, která ovšem zabrala asi na tři dny. Dále si denně přístrojem BioBeem940 aplikuji záření, které již 14 dní pravidelně dělám, bolesti jsou mírnější.

Mám nárok na opravdové komplexní vyšetření - myslím odběry krve, MR, případně další podrobná vyšetření. RTG mám udělaný, kde prý je artróza mírně viditelná. Co ovšem je pro mě zarážející, že když jsem lékaři sdělila, že užívám Euthyrox 100mg, bylo mě sděleno, že mě těžko něco pomůže, protože mám i špatný metabolismus.

Pravdou je, že asi před 3 roky mě byl měřen s výsledkem 30% snížení metabolismu. Nadváha se mě trochu daří snižovat, ale dosti tvrdě s omezením potravy. Bolest kolena mě doslova zaskočila, nikdy jsem nesportovala,pouze trochu v sezoně. Potíže mně dělá chůze do schodů i ze schodů.

Prakticky léky nemám, pouze Brufen, Paralen a užívám vitamíny. Mast používám kostivalovou. Prosím, případně o doporučení, kam bych se měla obrátit na odborníka v Praze. Jedná se mě o opravdové podrobné vyšetření a sdělení, co mě je? Jsem trochu zmatená tak náhlou bolestí a špatnou hybností kolena.

Děkuji za odpověď.

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 24.07.10

Dobrý den,

praktickÝ lékař by Vás měl odeslat ke specialistovi. Pokud tak neudělá vyhledejte specialistu a objednejte se. Samozřejmě máte plné právo na tato vyšetření. Po stanovení diagnózy se uváží léčba. Nevím bohužel kolik je Vám let. V jistých indikacích přichází v úvahu také operace. Masti pomáhají bohužel jen málo nebo krátkodobě.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.