Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Bolest kloubů na ruce

Miroslava Heidekerová se ptá 02.01.10

Dobrý den.

Již několik let trpím artritidou kloubů na prsech obou rukou. Prsty mi otíkají a u kloubků se postupně deformují. V současné době mě už bolí i klouby v dlani a u palce.

Nyní užívám dle doporučení lékaře přípravek GOOL (předtím Proenzi), proti bolestem Aulin. Dvakrát do roka mi lékařka předepisuje rehabilitaci - parafinové zábaly.

Dle krevního rozboru mi revma nebylo prokázáno. Je mi 50 let.

Prosím Vás o radu, zda je možné toto onemocnění zastavit nebo alespoň zmírnit obtíže.

Myslím, že se můj stav neustále zhoršuje, zabírají mi krátkodobě pouze léky proti bolesti.

Děkuji Vám za odpověď.

Odborník odpovídá 13.01.10

Dobrý den Miroslavo,

revma je velmi pravděpodobná diagnóza Vašeho stavu, i když není vyloučeno že se může jednat i o něco jiného. Kdyby se skutečně jednalo „revma“ je nutno započít trošku jinou léčbu než jakou doposud užíváte doplněnou o fyzioterapii zaměřenou na rozhýbávání zatuhlých kloubů. „Revma“ je nemoc, která je svým průběhem mnohdy progresivní. Léčbou ji dokážeme zpomalit, utlumit ale ne zcela vyléčit. Výsledky terapie jsou však v mnoha směrech uspokojivé, i když problémy zcela nikdy nezmizí. Pokud se jedná o jiný problém postižení kloubů než revma, není léčba typická pro revma určitě indikována! V tuto chvíli je tedy na místě, aby se objasnila příčina Vašich problémů a neléčila se neefektivně.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.