Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Bolest hlavy a káva

Irji se ptá 25.07.10

Dobrý den,

měl bych na Vás tento dotaz. Byl jsem nedávno na operaci (otevřená osteosyntéza čéšky), která proběhla 30.6.2010, což bylo ve středu. Teprve v pátek odpoledne v době, kdy už jsem mohl pít a není pravděpodobnost hydratace, mě začala bolet hlava v zátylku se střídavými přestávkami, ale začalo to vždy po obědě a takto až do pondělí 6.7.

Do doby než se mi stal tento úraz jsem pil dvě kávy denně. Po operaci až do pondělí 15:30 ani jednu. Po vychutnání 2 až 3 doušků začala bolest hlavy polevovat až do jejího úplného zmizení. Chtěl jsem si to ověřit a druhý den stejný výsledek.

Od narození mám špatnou činnost štítné žlázy a beru Euthyrox, takže letní vedra velice špatně snáším. Můžete mi odpovědět, jestli bolest hlavy zahnaná kávou není předzvěstí něčeho vážnějšího? Můj tlak byl před úrazem běžně 150 - 90, v nemocnici 135 - 90. Od 6.7. piji nejméně 1 kávu denně a bolest se úplně vytratila.

Doufám,že jsem dostatečně popsal mé symptomy. Můžete mi případně doporučit některé dodatečné vyšetření?

Děkuji.

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 24.09.10

Dobrý den,

pravděpodobně budete již velmi navyklý na kávu. Možná je také souvislost s krevním tlakem, který se po kávě stabilizuje. Nevím přesně jak toto vysvětlit. Nemyslím, že se jedná o příznak něčeho závažného.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.