Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Bolest břicha od páteře

xtomek13 se ptá 17.05.10

Dobrý den,

již asi měsíc mám zdravotní potíže. Začalo to bolestmi břicha, byl jsem u obvodního lékaře, brali mi krev (CRP, biochemie, borelie), moč, dělali sono břicha. Vše bylo v pořádku, bolesti břicha přestaly a objevily se bolesti nohou a celkově mi není dobře, pobolívá mě hlava, stává se, že špatně vidím (nemůžu zaostřit), někdy pískání v uších a bolí mě záda.

Byl jsem na kontrole se štítnou žlázou (opět sono a krev), vše v pořádku. Poslední dva dny se zase ozvalo do toho všeho břicho, po jídle mám pocit na zvracení. Pokud se jdu projít tak mívám pocit bušení srdce a cítím se slabý a unavený. Sem tam mi škubne v břiše, ale tlak i tep mám taky v pořádku.

Studuji vysokou školu, tudíž trávím hodně času sezením u počítače, ale pohybu jsem měl před tím než mi začalo být špatně dost. Nikdy jsem podobné problémy nezažil a na psychice mi to zrovna moc nepřidává. V období puberty jsem často navštěvoval ortopedii, míval jsem časté bolesti zad, ale všechno vyřešila elektroléčba a cvičení. Je mi 24 let, nadváhu nemám, ale mám už delší dobu zvýšenou hladinu kyseliny močové. Doporučené diety nedodržuji. Už mě nenapadá nic s čím by to vše mohlo být spojené. Známí tvrdí, že by to mohlo být od páteře, tak se chci zeptat, jestli je to možné nebo kde bych měl ještě hledat příčinu?

Děkuji za odpověď. Ondra

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 19.07.10

Dobry den Ondro,

tezko rici kde je problem. Za zvazeni by stalo objasneni zvysene hladiny kyseliny mocove. Zkuste take navstivit neurologickou ambulanci pro vylouceni priciny bolesti od patere.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.