Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Bolest břicha a křeče

zuzanka se ptá 28.12.09

Dobrý den,

asi od 16 let (nyní je mi 22) trpím bolestmi břicha - křeče. Prošla jsem celou řadou vyšetření, ale žádné nic neobjevilo.

Bolesti břicha nejsou vůbec pravidelné, myslím, že ani nesouvisí s jídlem. Nejprve byla bolest podobná menstruační bolesti, v tom samém místě v úplně spodní části břicha, bez nějakých jiných příznaků. Ale nově asi poslední rok, kdykoliv mě začnou křeče v břichu, začne se mi chtít jít na WC - na velkou a někdy přijde i takové „píchání“ při konání potřeby. Po vykonání potřeby (většinou normální tuhá stolice, minimálně trochu tekutější) však bolest ustane.

Bolesti jsou opravdu velmi individuální. Někdy mě bolí břicho každý den, jindy jednou týdně, někdy jednou za měsíc. Nemyslím, že by bolest nějak souvisela se stresem, protože jako studentka nějaké stresové situace nemám.

Můžete mi prosím poradit co to můžete být? Četla jsem, že jsou to podobné příznaky jako u dráždivého tračníku, ale ne všechny příznaky sedí.

Děkuji.

Odborník odpovídá 01.01.10

Dobrý den Zuzano,

pakliže vyšetřeními, kterými jste prošla myslíte ultrazvuk, RTG, CT, kolonoskopie, gastroskopie, magnetikou rezonanci, vyšetření krve, okultní krvácení, rozbor stolice, gynekologické vyšetření, vyšetření ledvin, slinivky, jater, funkční + laboratorní testy, imunologické vyšetření a tato vyšetření vyšla negativně, lze zvažovat působení stresu, psychosomatické příčiny, neurologické příčiny, plynatost, porušení střevní mikroflóry nebo také alergie na požité potraviny či součásti pokrmů. Bolest břicha zahrnuje širokou diferenciální diagnostiku a na jejím počátku je nutno vyloučit její nejčastější příčiny. Váš praktický lékař, by měl systematicky a účelně vést pátrání po zdroji bolesti břicha. Z popisu Vašich příznaků, lze jen těžko určit diagnózu přes internet.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.