Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Bílý hlen ve stolici

Cimina se ptá 22.09.10

Dobrý den,

problémy s bolestmi břicha mám již od dětství. Prošla jsem si všemi dostupnými vyšetřeními (gastroskopie, rektoskopie, rentgen střev i žaludku), až se nakonec lékaři shodli na chronickém zánětu slepého střeva. To mi v 15 letech laparoskopicky vyoperovali s tím, že jinak je vše v pořádku. Bolesti ale pokračovaly.

Posledních 10 let se mi stává, že dostanu veliké křeče do celého břicha a musím okamžitě letět na velkou, kde za velikých bolestí čekám, až ze mě vyjde opravdu všechno (končím vodou). Ještě asi dva dny mě bolí břicho a cítím, že jsem nafouklá. Zhruba po týdnu se mi podaří jít opět na velkou a mám tam právě hustý bílý hlen. Pak je zase nějaký týden klid, dokud se to neopakuje.

Ač se snažím vysledovat, jestli to nezpůsobuje nějaké jídlo, nikdy jsem žádnou shodu nenašla. Asi před 4 lety to mělo dost drastický průběh (včetně krve), takže jsem skončila na interně. Tam mě poslali na ultrazvuk a rentgen, kde mi bylo řečeno, že je potřeba kolonoskopie. Protože mě břicho stále hodně bolelo, zůstala jsem tam týden. Kolonoskopie nic neprokázala a CT také ne. Předpokládám, že už to bylo dlouho a střeva se zatím dala zase do pořádku. Paní doktorka mi řekla, že upřímě neví, co se mnou může být.

Nemohl byste mi poradit, na koho bych se měla obrátit? Třeba jestli se na něco podobného někdo specializuje. Jsem opravdu zoufalá, protože jednak to příšerně bolí a pak mám skoro dvouletého syna, který, když mě to popadne, stojí u dveří wc a brečí.

Předem moc děkuji i za sebemenší radu.

Tato otázka již byla schválena administrátorem a čeká na odpověď odborníka. Odpověď se zobrazí do 10 dnů od schválení administrátorem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.