Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Bílé skvrny v ústech

Evalos se ptá 07.02.11

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jestli by to mohla být ústní mykoza? Teď mě skončila po dvou měsících neschopenka. Měla jsem celé dva měsíce 37 - 37,3°C teplotu, která stále přetrvává, bolesti svalů za krkem. Obvodní lékař mě poslal na orl - v pořádku, eeg - v pořádku, neurologie - v pořádku, rtg - břišní dutiny také v pořádku, zubař - v pořádku, gynekologie - v pořádku, leukocyty - 10,8 - mírně zvýšené.

Pak zjistil nakonec, že mám boreliózu (i když jsem v létě žádné klíště neměla). Léčil mě antibiotiky - azitromycin (3 tablety po 24h, pak 4dny volna a opakovat).

Pak mě dost pálila žáha, tak třetí balení vyměnil na Duomox 1000 7dní po 8h. Poslední den se mě udělaly červené fleky uvnitř pod spodním rtem a na pravé straně vnitřní tváře. Další den jsem měla malé vystouplé tečky na jazyku (růžové), jazyk bolí jako když jím něco tvrdého. A včera se mi udělaly takové dva bílé flíčky - trochu podobné aftům na druhé straně tváře. Mám pocit sucha v ústech. ATB mám už 5dní dobraná. A dnes je jazyk červeně dokola ohraničený a trochu bílý povlak. Ale v krku mě nebolí.

Jsem celiak, teď beru Lanzul už 14 dní jedenkrát denně a laktobacilus ATB už 2 měsíce. Tak nevím - je to alergie, nebo nějaká mykóza a nebo něco jiného?

Děkuji za odpověď

MUDr. Maja Stříteská odpovídá 16.02.11

DD, vemte si xyzal a v lékárně si kupte něco jako kamistad či corsodyl apod.
ne plísňová jídla(sýry)
může to být i moučnivka i projev alergie
Stříteská

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.