Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Atopický ekzém - kosmetika

lenoranda se ptá 18.03.10

Dobrý den,

ráda bych se informovala, zda je možné homeopaticky léčit atopický ekzém. Trpím jím zhruba od 6let, v pubertě se téměř ztratil, ale nyní v dospělosti se mi vrátil a dost se mi zhoršuje. Přestěhovala jsem se do městečka blízko Prahy, kde je velmi špatná tvrdá kamenitá voda a já mám pocit, že má kůže je na tuto vodu hodně alergická.

Nepoužívám žádná mýdla, jen přísady do koupele, pleť se mi zlepší vždy jen po použití kortikoidů. Pokud si dám koupel s přísadou oleje, kterou jsem dostala od lékařky a která mi vždycky dělala dobře, do rána jsem celá poškrábaná. Člověk se ve spánku neumí ovládat, kůže svědí a škrábe se.

Jelikož plánuji tak za rok rodinu, ráda bych se dozvěděla i o jiných možnostech léčby a ráda bych se zbavila ekzému na delší dobu. Po této zimě mě doprovází den co den. Dva dny zlepšení, poté opět zhoršení a kortikoidy. Používám kosmetiku Avene, Bioderma Atoderm a Aderma. Vše pomáhá, ale jen když je kůže vyléčená kortikoidy. Lze se vyléčit, respektive zlepšit stav kůže pomocí homeopatik?

Děkuji Veronika J.

Marcela Garncarzová odpovídá 01.06.10

Dobrý den,
pomocí homeopatické léčby je možné se ekzému zcela zbavit. Je však nutné osobní homeopatické vyšetření u klasického homeopata s doporučením vhodného individuálního konstitučního léku, který pomůže odstranit jak projevy ekzému, tak jeho vnitřní náchylnost.
Kortikoidy bohužel ekzém nevyléčí, pouze potlačí jeho projevy, které se buďto znova opakují nebo vymizí a za různě dlouhou dobu se objeví jiný problém hlouběji v organismu, který může vypadat, že s původním ekzémem vůbec nesouvisí.
(Na homeopatii mnohdy přicházejí děti s astmatem, které měli v minulosti atopický ekzém léčený kortikoidy, který se již nijak neprojevuje.)
Homeopatická léčba má svůj průběh se svými zákony v procesu uzdravování(více můžete dočíst na mých stránkách http://homeopatie-poradna.webnode.cz/…jeji-zakony/)

Srdečně zdraví MG

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.