Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Angína a zvětšené uzliny

mates005 se ptá 05.08.10

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat. Už několik měsíců mám problém. Před dvěma měsíci jsem měl angínu, dostal jsem antibiotika a dělali mi výtěr a odběry krve. Vše OK. Po dobrání antibiotik mě bolelo v krku dál, doktorka mi dala jen Preventan, pak jsem šel na ORL, kde mi dali Bioparox a udělali výtěr a krev znovu. Zjistili, že mám Stafylokoka a Streptokoka, dostal jsem opět antibiotika.

Dobral jsem je před 2 týdny a stále mě bolí v krku, mandle jsou zvětšené, i uzliny na krku. Dnes jsem si nahmatal i uzliny v podpaží, citlivé, zvětšené, bolestivé. Jsem pořád unavený. Byl jsem i na testu HIV a je negativní. Dnes jsem byl znovu na výtěru krku.

Chci se zeptat, co znamenají zvětšené uzliny - nemůže se jednat např. o nádor? V rodině už jsme jeden nádor v krku měli. Mám docela strach. Co byste mi doporučili?

Děkuji za názor

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 01.10.10

Dobrý den,

bohužel jste nepřipsal věk. V souvislosti s tímto stavem, který Vás provází je velmi pravděpodobné že jsou uzliny zvětšené právě z tohoto důvodu. Nedokáži posoudit, kde se stala chyba. Na nádor myslíme především u stavů, kde pacient hubne, nesutále kašle, může mít teploty, je to silný kuřák atd. …

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.