Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Anální sex a hemoroidy

au se ptá 01.06.10

Dobrý den,

potřebuji znát Váš názor na můj problém. Je mi 21 a mám hemoroidy. Jsou sice malé, ale stejně mi to dost otravuje život - navíc celkem dlouhou dobu - už 3 - 4 měsíce. Myslím, že se mi objevil, když jsem měla zácpu. Nějak to zabolelo a objevila se mi krev. Jenže to se mi už kdysi dávno jednou stalo a do druhého dne to bylo v pořádku. Takže jsem šla k doktorce asi až po týdnu, když to nepřestávalo.

Předepsala mi Factu mast, čípky Spofax a nějaké projímadlo Lactulosa. Mast a čípky pomohly rychle a problém byl fuč. Vydrželo to asi týden a teď zhruba 3. den, co jsem vysadila i mast, jdu na záchod a zase mám krvácení a bolest.

Chci se tedy zeptat - znamená to, že když se mi jednou takhle objevily, že s nimi budu mít už trvale problém, navíc teď mi čípky ani mast už nepomáhají.Lékařka mi řekla, že takhle malý - to se muže objevit každému a nemusí s tím mít problémy. Ale můj táta je má také, říkal, že zhruba od 20 ti a že se mu občas objeví a pak zmizí. Jenže já se s tím nesmířím. Chci se jich zbavit natrvalo. Jaké jsou možnosti moderních postupů?

Nekouřím (někdy si dám marihuanu), nepiji, piji aloe vera gel a colostrum. Od dětství sportuji a doma téměř denně cvičím. Základní příčiny, které se obvykle uvádějí, u mě proto nepřicházejí v úvahu. Asi hlavním důvodem je podle mě anální sex. Baví mě a nedokáži si představit život bez něj. Občas je to v pořádku, ale jednou mi po něm začala téct krev. Před análním sexem si vždycky dělám klystýr - mohlo to nějak ovlivnit vznik hemoroidů?

Děkuji za odpověď

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 01.08.10

Dobrý den,

k tomuto samozřejmě sexuální praktiky mohly jistou měrou přispět a stále přispívat. Léčba hemoroidů je buď medikamentózní nebo chirurgická - v tomto se mnoho nezměnilo. Před operační léčbou je nutno klasifikovat v jaké fázi hemoroidy máte a provést řadu dílčích vyšetření. Měla by jste být sledována gastroenterologem. Problémy mohou oscilovat a ani po operaci nemusí nutně dojít k trvalému vyléčení.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.