Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Amputace dolních končetin

Jana Martinkova se ptá 07.08.10

Dobrý den,

roce 2004 jsem byla v nemocnici se zánětem žil levé dolní končetiny. Od té doby jsem pravidelně každé 3 měsíce a pak co půl roku chodila na D -PPG vyšetření. Poslední vyšetření jsem měla v květnu 2007 - výsledky byly vždy v pořádku.

V srpnu 2007 mě začala bolet levá noha a byla jsem hospitalizována v nemocnici. Tam mi udělali sonografické vyšetření s výsledkem - žíly jsou průchodné, žádné ucpání tam není. Žádné jiné vyšetření mi nedělali a po 15 dnech mě propustili domů s tím, že mám zánět nervu, že je to léčba dlouhodobá a není nutné být hospitalizovaná.

Po týdnu jsem opět nastoupila do nemocnice pro nepřekonatelnou bolest levé nohy. V nemocnici jsem byla bez jakéhokoliv vyšetření 12 dní. Když lékař zjistil, že mi dolní končetina začíná měnit barvu a byla velmi studená (to mě už bolela i pravá noha), tak mě poslali na cévní oddělení do jiné nemocnice, kde mi po CT vyšetření lékař sdělil, že u mě začíná otrava krve a je nutná amputace. Sdělil mi, že jsem přišla pozdě. Nejdřív mi amputovali levou nohu a za dva dny i pravou.

Chtěla bych vědět, zda už v tom květnu, kdy jsem byla na D - PPG vyšetření, mohli zjistit ucpaní cév, a nebo když mi dělali v nemocnici to sono. Mám 49 let.

Děkuji

Tato otázka již byla schválena administrátorem a čeká na odpověď odborníka. Odpověď se zobrazí do 10 dnů od schválení administrátorem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.