PR článek

Zanedbávat prevenci se nemusí vyplatit

Zdraví má člověk jen jedno a stojí za to o něj pečovat. Bohužel stále více lidí zapomíná, jak důležitá je už jen samotná prevence.

Snad každému z nás se to už někdy stalo – lékař se nad námi zamračí a pronese: „Kdybyste chodil/a na prohlídky včas, nemuselo to takhle dopadnout.“

Skoro to vypadá, jako by se jednalo o novou módu. Ten, kdo nechodí k lékaři, bývá někdy vnímán okolím pozitivněji, než ten, kdo „pořád běhá po doktorech“. Ale není nic špatného na tom, chtít si chránit své zdraví – a včasné odhalení problému nám může ušetřit mnoho starostí v budoucnu.

Mnoho lidí netuší, že preventivní prohlídky jsou nám uloženy jako povinnost, a to přímo vyhláškou Ministerstva zdravotnictví. Stát je ale nijak nevynucuje, hlídat si je musí každý sám. Pro ženy minimálně platí, že by měly jednou ročně navštívit svého gynekologa, dvakrát ročně zubaře a jednou za dva roky praktického lékaře.

Česká pojišťovna se snaží v tomto ohledu vycházet svým klientům vstříc, a proto nabízí ke standardním životním pojistkám i speciální program Zdravý život.

Lenka Tenglerová, produktová manažerka životního pojištění ČP o této službě říká: „Je to velmi jednoduché. V rámci tohoto programu upozorňujeme naše klienty, že se blíží čas jejich preventivní prohlídky - a pokud mají zájem, pomáháme jim i s výběrem lékaře - a sjednáme jim schůzku.“ Navíc v případě, že se žena bude potýkat se závažným onemocněním, které souviselo s jejími pravidelnými preventivními kontrolami, získává dvojnásobně vysoké pojistné plnění.

Vyhrajte šperk Swarovski či parfém Versace

Česká pojišťovna nyní v rámci kampaně Myslíme na ženy připravila pro ženy (a nejen pro ně) atraktivní soutěž, v níž mohou každý týden vyhrát parfém Versace Bright Crystal, a po skončení soutěže také stylové šperky značky Swarovski. Prvních tři sta soutěžích obdrží navíc jako malý dárek přívěsek ve tvaru srdíčka.

Stačí pouze vyplnit jednoduchý formulář na soutěžních stránkách Myslíme na ženy.

Program Zdravý život sám o sobě přitom nepředstavuje žádnou finanční zátěž navíc, protože je součástí životních pojištění ČP, jako jsou například Diamant nebo Multirisk . To potvrzuje i Lenka Tenglerová: „Zdravý život je služba v hodnotě až 12 500 Kč, kterou má náš klient již v ceně životního pojištění.“

Pojištění pro ženy bude od roku 2013 dražší

Dnes mohou ženy získat životní pojištění s nižší sazbou než muži. Koncem roku 2012 ale vstupuje v platnost nařízení EU a muži i ženy budou mít sazby ve stejné výši. Do 20. 12. letošního roku se ženy mohou pojistit ještě za stávajících (tedy výhodnějších) podmínek. Více zde